מאמרים ועדכונים

תפיסה ללא תכלית – שחרור ללא תנאים

ביום 2.10.2014 ניתנה החלטת בית משפט השלום בבאר שבע, אשר קיבלה במלואה בקשה שהוגשה באמצעות משרדנו, לשחרור משאית תפוסה ללא תנאים.

במהלך הדיון בבית המשפט נשמעו טענות נציגי המשטרה הירוקה, אשר תפסו את המשאית וחקרו את בעל המשאית בחשד לביצוע עבירות של הפרת תנאי רישיון העסק (הובלת פסולת).

על פי טענות נציגי המשטרה הירוקה, שהתנגדו לשחרור המשאית התפוסה, בעל המשאית מוכר להם כמי שמבצע עבירות, כמו כן המשאית מוכרת להם ככזו שבאמצעותה מבצעים עבירות (הן בעל המשאית והן אחרים), אין זו הפעם הראשונה שהם תופסים משאית זו שכן מספר חודשים קודם לכן תפסו את המשאית לאחר שנמצא שבעל המשאית אינו מחזיק ברישיון עסק (המשאית התפוסה הושבה לבעליה ללא תנאים מאחר שבין לבין הוציא רישיון עסק כדין). מטרת התפיסה, בנסיבות אלו, לשיטתם, הינה מניעת ביצוע עבירות.

בית המשפט קיבל את טענת משרדנו לפיה הלכה למעשה תכלית התפיסה הינה ענישתית גרידא, תכלית פסולה מעיקרה (למעשה בלתי חוקית) המחייבת שחרור מידי של המשאית התפוסה ללא תנאים.

בהחלטתו קבע בית המשפט: “לא מצאתי תכלית בתפיסה מתוך דברי המשיבה. טענה של מסוכנות היא טענה שיש לטעון כנגד אדם ולא נגד רכושו, שעה שמדובר ברכוש אשר משמש לפרנסה. בנסיבות העניין, מורה על השבת התפוס לאלתר”.

(ה.ת. 58336-09-14)

להתייעצות, התקשר עכשיו 03-6120890

או לחץ כאן ליצירת קשר

לחץ כאן לחזרה לדף הבית – עורך דין איכות הסביבה

נגישות