הגנה מפני כתבי אישום באיכות הסביבה

האכיפה הפלילית בתחום איכות הסביבה היא אכיפה מחמירה ואינה סלחנית. עבירות בתחום איכות הסביבה נחשבות ל-“עבירות כלכליות”. רף הענישה הנקבע בבתי המשפט, בגין עבירות אלו, עולה ועולה. כתבי האישום בגין עבירות בתחום איכות הסביבה יכולים לכלול רק עבירות על חוקים של איכות הסביבה (והרשימה ארוכה ומגוונת), אולם הם יכולים לכלול גם עבירות פליליות אחרות, עבירות על חוק העונשין, של גניבה, מרמה, עבירות תכנון ובניה וכיוצ”ב.
כתבי האישום בתחום איכות הסביבה מוגשים, בדרך כלל, כנגד מספר נאשמים: כנגד תאגיד / חברה, כנגד מנהלים ו”נושאי משרה” באותו תאגיד / חברה וכנגד עובדים בתאגיד / בחברה. במקרים רבים, כתבי האישום בתחום איכות הסביבה מוגשים כנגד צדדים להם אינטרסים שונים ומנוגדים (למשל, מזמין עבודה ומבצע העבודה, גוף מפקח וגוף מבצע, קונה ומוכר וכיוצ”ב).
סוד גלוי הוא שניהול הגנה מפני כתב אישום בתחום איכות הסביבה אינו דומה לניהול הגנה מפני כתב אישום בתחום אחר. התיקים מורכבים וגיבוש קו ההגנה מחייב הכרה מעמיקה של התחום, של חקיקה ופסיקה בתחום, הכרה מעמיקה של סוגיות מקצועיות (כדוגמת נושא דיגומים, מעבדות, ריכוזי מזהמים, נהלים סביבתיים ועוד).
עוה”ד אריה בדנר, אשר במשך 10 שנים (בשנים 2007-1998) שימש תובע חיצוני מטעם המשרד להגנת הסביבה, ליווה וייעץ בחקירות של גופי חקירה בעבירות איכות הסביבה והוביל בייצוג המשרד להגנת הסביבה בבתי המשפט הן בתיקים ‘רגילים’ והן בתיקים ‘מורכבים’, אשר בשנת 2008 “חצה את הקווים” ומייצג נאשמים בכתבי אישום בתחום איכות הסביבה, המוגשים על ידי תובעים של הפרקליטות, תובעים של המשרד להגנת הסביבה, תובעים של רשות הטבע והגנים הלאומיים ועוד, הנו בעל ניסיון של יותר מ- 20 שנה, מוניטין והצלחות, בניהול הליכי הגנה מפני כתבי אישום בתחום איכות הסביבה.

קיבלתם כתב אישום –  מה עושים עכשיו?

  1. בחרו עורך דין הבקיא בניהול הליכים פליליים בתחום איכות הסביבה, שתבטחו בו, שילווה אתכם לאורך כל הדרך.
  2. עורך הדין יקבל את חומר החקירה, ילמד את חומר החקירה, יגבש יחד איתכם את קו ההגנה, וילווה אתכם לאורך כל הדרך.
  3. הציבו ביחד יעדים. תבחנו את האפשרויות השונות העומדות בפניכם למימוש אותם יעדים בהליכים בבית המשפט או מחוצה לו.
  4. עורך הדין יגבש יחד איתכם, מראש, את האסטרטגיה לאופן ניהול התיק ויתאים אותה להתפתחויות השונות אשר יהיו בניהול התיק.
  5. זכרו: ההליכים בבית המשפט הנם דינמיים. הדבר מחייב מעורך הדין ניסיון בתחום, מחשבה ויצירתיות, כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

להתייעצות התקשרו עכשיו 03-6120890

מחוברים ל- WhatsApp? תוכלו גם לשלוח WhatsApp

או לחצו כאן ליצירת קשר

נגישות